Ana Sayfa » KÜLTÜR-SANAT » Anadolu'nun 32 ili kültürlerini Bursa'da tanıtacak

Anadolu'nun 32 ili kültürlerini Bursa'da tanıtacak

Bursa İl Dernekleri Federasyonu’nun (BİLDEF) düzenlediği "1. Anadolu Günleri" ile Anadolu’nun 32 vilayetinin gelenek ve görenekleri Bursa’da tanıtılacak. 5 gün sürecek faaliyette 162 stant açılacak. Her il kendi örf ve adetlerini, mahalli mutfaklarını sergileyecek.

 
 
Anadolu'nun 32 ili kültürlerini Bursa'da tanıtacak

Bursa İl Dernekleri Federasyonu’nun (BİLDEF) düzenlediği "1. Anadolu Günleri" ile Anadolu’nun 32 vilayetinin gelenek ve görenekleri Bursa’da tanıtılacak.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yarın açılışını yapacağı "1. Anadolu Günleri"nde 32 il açacağı stantlarla kendi yörelerinin kültürel zenginliklerini tanıtacak. 5 gün sürecek faaliyette 162 stant açılacak. Açılan stantlarda her il kendi örf ve adetlerini, mahalli mutfaklarını tanıtacak.
BİLDEF Başkanı Mustafa Dursun, “Uzun süredir hazırlık yaptığımız 1. Bursa Anadolu Günleri organizasyonumuz perşembe günü başlıyor. Federasyonumuza üye hemşehri derneklerimizin iş birliği ve değerli katkıları ile gerçekleştireceğimiz bu faaliyetimize 32 il derneği iştirak edecek. 162 stant açılacak. Ulu şehir Bursa’da yaşan vatandaşlarımız, 5 gün boyunca bu kadim medeniyetin farklı örneklerini görme fırsatı bulacak. BİLDEF 1. Bursa Anadolu Günlerinde ziyaretçilerimiz resim, müzik ve folklorumuzun yanında çeşitli kültürel sunumlara da şahit olacak. Birlikte yaşadığı ancak farkında olmadığı kültürel değerleri tanıma imkanı bulacaklar" dedi.
"Doğduğumuz toprakların kültürel değerlerini doyduğumuz topraklarda sergilemek suretiyle tanıtmak istiyoruz" diyen Dursun, "Bu organizasyon sayesinde kültürel zenginliklerimizin diğer şehirler tarafından farkına varılması hedefleniyor. Bu zenginliğin ülke sathına yayılmasına katkı sağlıyoruz. Böylece insanımızın birbirine bakış açısı olumlu yönde değişmiş olmaktadır. Kültürel değerlerin tanıtılması, birlik ve beraberliğin pekişmesini sağlamaktır. Sultanlar ve şehzadeler şehri güzel Bursa’mız 32 vilayete ev sahipliği yapacak. Her güzelliğin tanınmaya ihtiyacı vardır” dedi.
"1. Anadolu Günleri"nin açılışına 32 ilin vali ve belediye başkanları da katılacak. Açılış yerel televizyonlardan naklen verilecek.


İlgili Haberler
left
right
 
15 Nisan 2015 Çarşamba 10:31
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık