Ana Sayfa » YEREL YÖNETİM » Başkan Çağlayan: Sevdamız Orhangazi

Başkan Çağlayan: Sevdamız Orhangazi

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, geride bıraktığı 4 yılın ardından, Orhangazi’deki tüm STK, muhtarlar, AK Parti teşkilat mensupları, yerel ve ulusal medya temsilcileri ile vatandaşların katıldığı bir programda bugüne kadar yapılan çalışmaları anlattı. Başkan Çağlayan, kendileri için Orhangazi’nin bir sevda olduğunu, bu kente hizmet etmekten asla vazgeçmeyeceklerini belirtti.

 
 
Başkan Çağlayan: Sevdamız Orhangazi

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Sakallı Tesisleri’nde görevdeki 4. yılını tamamlamasının ardından bir toplantı gerçekleştirdi. Yerel ve Ulusal medya temsilcilerinin yanı sıra, Orhangazi’deki tüm sivil toplum kuruluşları, mahalle muhtarları, vatandaşlar, Ak Parti ilçe teşkilat mensupları ve Belediye birim müdürlerinin katıldığı toplantı Orhangazi Belediyesi’nin 4 yılın ardından tanıtım filminin yayınlanması ile başladı. Tanıtım filminin ardından konuşan Ak Parti Orhangazi İlçe Başkanı Mustafa Kaya, geride kalan 4 yılı değerlendirirken, “Tanıtım filmi ve geriye dönüp baktığımızda Orhangazi’nin 4 yılda ne kadar geliştiğini, herşeyin ne kadar değiştiğini net bir şekilde gördük. Belediye Başkanımıza ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. MHP İlçe Başkanı Necati Güneş’e ilçenin sorunlarına gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür eden Mustafa Kaya, “Necati Güneş, sağolsun her gördüğü sorunu bizlere ulaştırarak çözüm için bizleri arıyor. İşte muhalefet budur. Gönlüm arzu eder ki diğer muhalefet ilçe başkanlarına teşekkür edeyim, ama bu zor” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE

Daha sonra mikrofona gelen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan sinevizyon eşliğinde yaptığı konuşmasında birlik beraberlik vurgusu yaptı. Başkan Neşet Çağlayan, “Bir olmadığınız sürece ne kadar gayret ederseniz edin, hiç bir netice alamayacağınız aşikardır. Bu noktada bütün ilçe yöneticilerimiz ile meclisimizin değerli üyelerine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte aynı ruh, aynı birliktelik ile bu çalışmaları yukarıya taşıyacağımızı inanıyorum. Bunlarında yanında Büyükşehir ve hükümetimizin de desteğini unutmamak gerekiyor. Başta il başkanlığımız olmak üzere, milletvekillerimize, süreç içerisinde bütün bakanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüm çalışmalar onların samimi gayretleri nihayetinde gerçekleştirildi” dedi. Çağlayan, şunlarıkaydetti:

“Göreve gelmeden önce Orhangazi’nin 6 mahallesi ve 55 bin nüfusu vardı. Ancak 30 Mart 2014’den sonra Bütünşehir yasası ile 31 mahalle ve 80 bin nüfusa hizmet eden bir belediye konumuna geldik.  Aylık 2 milyon 300 bin lira sabit gideri olan bir belediye devraldık. Hiç bir şey yapmasanız da bu gider var. Bir ekonomik açık ile 24 milyon lira borçlu aldığınız bir belediye vardı elimizde. Tüm bu olumsuzluklara rağmen bizlerde azimler neticesinde 236 milyon lira yatırım yapan bir belediye olduk. Bu basit bir rakam ve iş değil. Bizleri bu konu da çok eleştirdiler. Bizler belediyenin gayrimenkullerini sattık. Bir çok dedikodu yapıldı, fakat kimse bize gelerek gerçeği birinci ağızdan öğrenme gereği duymadı. Orhangazi Belediyesi olarak bütçeyi koruma adına Orhangazi Belediyesinin 800’ü aşkın  gayrimenkulü vardı. 135 gayrimenkul satışı gerçekleştirdik. Bu rakam aklınızı karıştırmasın. Bunun içerisinde 60’a yakın 50 metrekarelik alanlar gibi yerler de vardı. Bunlardan 76 milyon lira gelir elde edildi. Bu süreçte de yaklaşık 56 adet gayrimenkul belediyeye kazandırdık.  İlçede siyaset yapan vatandaşlarımızın anlattıklarımızı dinleme konusunu anlamamalarından sıkıntı yaşıyoruz. İnşallah bizleri bir gün anlayacaklar. Anlayamadıkları için de hiç bir zaman bu makamda olamadılar, olamayacaklar. Ak Parti belediyeciliği Orhangazi’de 4 yılda ne yapmış bunu herkes görüyor.”

YAPILAN ÇALIŞMALARI TEK TEK ANLATTI

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, programın devamında sinevizyon eşliğinde 4 yılda yapılan tüm çalışmaları ve yenilikleri salonu dolduranlarla paylaştı. Başkan Çağlayan, görev sürelerinde katılımcı ve sosyal belediyeciliğe büyük önem verdiklerini belirterek, bu anlamda bir çok çalışma yaptıklarnı söyledi. Göreve geldiklerinde şehrin her yerinin tarumar bir vaziyette olduğunu hatırlatan Başkan Neşet Çağlayan, “Alt yapı çalışmaları yüzde 50’ler seviyesindeydi. Biz hem kalan bölümü ve daha fazlasını tamamladık, hem de üst yapının tamamını asfalt kapladık” dedi. Çağlayan, şehirde 2 yıl içinde 500 civarında cadde ve sokağın asfalt, parke ve kaldırım çalışmalarını da bitirdiklerini belirterek, “Bununla birlikte dış mahallelerimizde de alt ve üst yapıları büyük oranda tamamladık” dedi. Şehre vizyon projeler kazandırdıklarını ve yeni dönemde de bir çok projeyi hayata geçireceklerini belirten Çağlayan, “Önümüzdeki süreçte Kale Sosyal Tesisi, Göl Sahil düzenlemesi, Açıkhava Tiyatrosu bölgesindeki park düzenlemeleri, Hürriyet Mahallesi’ne yapılacak Orgöç ve Hürspor sosyal tesisleri gibi bir çok projeyi de hayata geçirmiş olacağız” dedi.

 
22 Nisan 2018 Pazar 20:41
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Tarihte Bugün
1752 - ABD'nin ilk hastanesi Pensilvanya'da açıldı.
1808 - Antrasit ilk defa bir yakıt olarak kullanıldı.
1809 - Robert Fulton, buharlı geminin patentini aldı.
1843 - Giuseppe Verdi'nin I Lombardi adlı operasının ilk gösterimi Milano'da yapıldı.
1867 - Sadrazam Mehmed Emin Âli Paşa beşinci ve son kez sadrazam oldu.
1895 - Büyük Britanya ve İrlanda Birleşik Krallığı'nda Büyük Britanya adası tarihinin en soğuk gününü yaşadı: 27.2 °C. Bu rekor daha sonra 10 Ocak 1982'de tekrarlandı.
1926 - Siirt milletvekili Mahmut Bey'in (Soydan) kurduğu Milliyet gazetesi yayımlanmaya başladı.
1928 - Kış Olimpiyatları, St. Moritz'de (İsviçre) başladı.
1936 - İstanbul'da kar fırtınası: binalar yıkıldı, 120 kadar tekne battı ve Unkapanı Köprüsü parçalandı.
1939 - Lockheed şirketine ait P-38 tipi bir uçak Kaliforniya'dan New York'a 7 saat 2 dakikada uçtu.
1953 - SSCB, İsrail ile diplomatik ilişkilerini kesti.
1953 - İstanbul Gazeteciler Cemiyeti Gericilikle Savaşım için Ulusal Dayanışma Cephesi kurmayı kararlaştırdı.
1957 - Muhalefet milletvekilleri Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nda değişiklik istedi.
1959 - Kıbrıs Cumhuriyeti'nin kurulmasıyla ilgili Zürih Antlaşması, Türkiye ile Yunanistan arasında imzalandı.
1961 - 5 parti kuruldu. Adalet Partisi, Memleketçi Serbest Parti, Çalışma Partisi, Türkiye İşçi ve Çiftçi Partisi ve Cumhuriyetçi Mesleki Islahat Partisi.
1961 - Adalet Partisi, Ragıp Gümüşpala'nın başkanlığında kuruldu.
1964 - Limasol'da (Kıbrıs) Rumlarla Türkler arasında çarpışmalar başladı.
1964 - Tayvan, Fransa ile diplomatik ilişkilerini kesti.
1965 - ABD Başkanı Lyndon B. Johnson, hava ve deniz kuvvetlerine, Kuzey Vietnam Halk Cumhuriyeti'ndeki askeri hedeflerin bombalanması emrini verdi.
1965 - Yeni Adana gazetesi Dünya Basın Barış Ödülü'nü kazandı.
1969 - Amerikan 6. Filosu'nu protesto gösterileri sürüyor; 1969'da üniversite öğrencileri Beyazıt Kulesi'ne üzerinde Vedat Demircioğlu'nun resmi bulunan bir bayrak çekti. Vedat Demircioğlu, 6. Filo'nun 1968'deki gelişinde öldürülmüştü.
1971 - ABD, Birleşik Krallık, SSCB, ve diğer ülkeler arasında uluslararası sularda nükleer silahların kullanılmaması konusunda antlaşma imzalandı.
1973 - Vietnam Savaşı: ilk Amerikan esirleri serbest bırakıldı.
1978 - Çin Halk Cumhuriyeti, Aristoteles, Shakespeare ve Charles Dickens'in eserlerine uyguladığı sansürü kaldırdı.
1979 - 15 yıllık sürgün hayatından sonra ülkesine 9 gün önce dönen Ayetullah Humeyni yanlıları İran'da yönetimi ele geçirdi. Şah'ın Başbakanı Bahtiyar istifa etti.
1988 - Avusturya halkının yüzde 70'i Cumhurbaşkanı Kurt Waldheim'ın istifa etmesini istemedi. Kurt Waldheim Nazi geçmişine ilişkin sorgulanmıştı.
1990 - Mike Tyson ağır sıklet boks şampiyonu unvanını Buster Douglas'a nakavt olarak kaybetti.
1990 - Güney Afrika'da ırkçı rejime karşı savaşan Afrika Ulusal Kongresi'nin lideri Nelson Mandela 27 yıllık hapis hayatının ardından bugün özgürlüğüne kavuştu.
1994 - HBB'de yayımlanan Yüksek Tansiyon adlı programın yapımcısı Erhan Akyıldız ve Ali Tevfik Berber, 2'şer ay hapis cezasına çarptırıldı.Televizyoncular programda halkı askerlikten soğuttukları iddiasıyla yargılanmışlardı.
1998 - Türkiye'de 12 kentte bulunan 78 kumarhane kapatıldı. Kapatma kararı "Turizm Teşvik Yasası'nda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Yasa" uyarınca alındı.
2000 - Romanya'da bir altın madeninden sızan siyanür, Macaristan sınırından geçen Tisa nehrinde binlerce canlının ölmesine neden oldu.
2006 - Alman arkeologlar, Şanlıurfa'daki Göbekli Tepe Mabedi'nde, insanlığın en eski haber sistemi olarak tanımladıkları ve günümüzde kullanılan yazının ilkel biçimi olan işaretler buldular.
2007 - ÖDP'nin 5. olağan kongresinde genel başkanlığa Ufuk Uras seçildi.
2008 - Almanya'nın Ludwigshafen kentindeki bir apartmanda çıkan yangında ölen dokuz Türk'ün cenazesi Gaziantep'te toprağa verildi.
 
Gazete Manşetleri
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık