Ana Sayfa » YEREL YÖNETİM » Beşyol'a 25 milyon liralık dev kavşak

Beşyol'a 25 milyon liralık dev kavşak

Çelebi Mehmet Bulvarı’nın İstanbul Caddesi ile kesiştiği nokta olan Beşyol’a yapılması planlanan, yaklaşık 25 milyon liraya mal olacak Bursa Beşyol Kavşağı’nın temeli törenle atıldı.

 
 
Beşyol'a 25 milyon liralık dev kavşak

Bursa'da Kent Meydanı, Terminal T2 raylı sistem hattı inşaatı devam ederken, raylı ulaşımın kesintiye uğramaması için güzergah üzerindeki köprü ve kavşak düzenlemeleri de hız kazandı. Çelebi Mehmet Bulvarı'nın devamında Paşa Çiftliği içinden yapılacak viyadükle Yunuseli'ye, buradan da Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ile Mudanya'ya kadar bağlantı sağlanmış olacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'da ulaşım sorununa köklü çözümler üretmek için yatırım bütçesinin 3'te 2'sinden fazlasını yatırım projelerine ayırdıklarını söyledi. Bu projeler doğrultusunda yapılan Çelebi Mehmet Bulvarı ve devamında Hüdavendigar Bulvarı'nın kente kazandırılması için 500'ün üzerinde biranın kamulaştırılarak yıkıldığını hatırlattı. Altepe, yol yapmak için bu kadar bina yıkan başka bir belediye olmadığını vurguladı. Bu iki bulvarın açılması için kamulaştırmalara 150 milyon TL ve yol imalatlarına da 60 milyon TL harcandığını dile getiren Başkan Altepe, "Yani 210 milyon TL'lik yatırım temelini attığımız Beşyol Kavşağı ile taçlanmış oluyor. Kavşak da kamulaştırma ve imalatları ile 25 milyon TL'ye mal olacak. Yani sadece bu bölgede ulaşım için 235 milyon TL'lik yatırım yapmış olacağız. Bölgemize, Bursa'mıza hayırlı olsun" dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da en önemli hizmet alanlarının başında ulaşımın geldiğini belirterek, bir taraftan kendilerinin bir taraftan da Büyükşehir Belediyesi'nin merkez trafiğini rahatlatmaya yönelik yatırımlarının devam ettiğini vurguladı. Yapılaşma yoğunluğunun fazla olduğu kent merkezinde bu tür hizmetleri üretmenin zorluğuna dikkat çeken Dündar, "Bu zorluğu en iyi şekilde burada görebilirsiniz. Yolun sağı ve solu binalarla doluydu, şimdi ise Büyükşehir Belediyemizin açtığı iki bulvarı görüyoruz. Sosyal barışı da bozmayacak şekilde vatandaşlarımızla anlaşıp, binaları yıkıp, böyle hizmetleri kazandırıyoruz" dedi.


İlgili Haberler
left
right
 
12 Şubat 2017 Pazar 13:25
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık