Ana Sayfa » KÜLTÜR-SANAT » Bursa’da Zaman yarışmasında 'güz' fotoğraflara yansıdı

Bursa’da Zaman yarışmasında 'güz' fotoğraflara yansıdı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUFSAD işbirliği ile gerçekleştirilen Bursa’da Zaman Fotoğraf Yarışması’nın “Güz kategorisi” sonuçlandı.

 
 
Bursa’da Zaman yarışmasında 'güz' fotoğraflara yansıdı

Türkiye genelinden toplam 831 fotoğrafın katıldığı yarışmada Bülent Terzi’nin ‘Dudaklı Köyü’ adlı fotoğrafı birinciliğe, Ahmet Çetin’in ‘Sonbahar sabahında Kozahan’ adlı fotoğrafı ikinciliğe, Melek Kaya’nın ‘Botanik Park’ isimli fotoğrafı ise üçüncülüğe değer bulundu. 46 fotoğrafın sergileme kazandığı yarışmada; Bülent Terzi, Hayri Yıldırım ve Orhan Çelebi’nin fotoğrafları da mansiyon ödülüne değer bulundu.

 

Başta Bursa olmak üzere; Afyon, Ankara, Aydın, Balıkesir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Samsun ve Tekirdağ’dan yarışmaya gönderilen “Güz ve Bursa” konulu fotoğrafları değerlendirmek üzere toplanan yarışma Seçici Kurulu, toplam 831 fotoğrafı zorlu bir elemeden geçirdi. Fotoğraf Sanatçısı Faruk Akbaş, Fotoğraf Sanatçısı Nihat Küçük, Fotoğraf Sanatçısı Sibel Emniyet, Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Saffet Yılmaz ve Bufsad Temsilcisi Mehmet Uzun’dan oluşan Seçici Kurul, 5 aşamalı bir değerlendirme sonucunda dereceye giren fotoğrafları belirledi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, yarışma sonucu dereceye girenlerden birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye bin TL, mansiyon ödüllerine ise 500’er TL para ödülü verecek.
Yarışmanın ödül töreni ve sergisi, 14 Aralık Pazartesi günü saat 18.00’da Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi’nde yapılacak.

Birinci: Bülent Terzi ‘Dudaklı Köyü’

İkinci: Ahmet Çetin ‘Sonbahar sabahında Kozahan'

Üçüncü: Melek Kaya ‘Botanik Park’ 

Mansiyon: Hayri Yıldırım, Keles'te Akşamüstü

Mansiyon: Orhan Çelebi, Sonsuzluk

Mansiyon: Bülent Terzi, Suuçtu


İlgili Haberler
left
right
 
30 Kasım 2015 Pazartesi 18:43
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık