Ana Sayfa » YEREL YÖNETİM » Harmancık'a termal tesis kurulacak

Harmancık'a termal tesis kurulacak

Büyükşehir Belediyesi, Harmancık Ilıcaksu mevkiindeki termal suları, kurulacak modern tesisle turizme kazandırmaya hazırlanıyor. Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, “İlçedeki eko turizm projesiyle beraber, Harmancık’ın ufku da değişecek. Konaklamalar bungalovlarda yapılacak, buraya da bir yüzme havuzu, iki Osmanlı hamamı ve dinlenme alanlarıyla beraber güzel bir tesis oluşturulacak” dedi.

 
 
Harmancık'a termal tesis kurulacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Harmancık’a, Ilıcaksu mevkiindeki termal suları turizme kazandıracak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Harmancık’ta Ilıcaksu mevkiindeki termal su bölgesinde incelemelerde bulundu. Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya ve Harmancık Kaymakamı Hakan Engin ile Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının eşliğinde gerçekleştirilen incelemenin ardından bölgeye termal suların değerlendirileceği bir tesis kurulacağı belirtildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’nın her alanda gelişimini ve kalkınmasını sağlarken bir yandan da yeni ilçelerde çalışmalarına devam ettiklerini hatırlatarak, “Dağ yöresinin güzel ilçesi Harmancık’ta, Ilıcaksu mevkiinde, bölgemizin ekonomisine katkı sağlayacak unsurlardan biri de termal sularımız... Şu anda sadece Ilıcaksu bölgesinde, bu havzada, büyük bir tesise yetecek kadar yani 4 litre/saniye civarında su bulunuyor. Belki daha da zenginleştirilerek bu miktar daha da artacak” dedi.
Bölgedeki çalışmaları başlattıklarını kaydeden Başkan Altepe, “Burada yapılacak çalışmalarla birlikte güzel bir termal tesisi bölgeye kazandıracağız. Kadınlar ve erkekler için ayrı havuzları, konaklama mekanları ve kafeteryaları olan güzel bir tesisle bölgeye büyük değer katacak bir uygulamaya imza atacağız” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi’nden uzmanların yapacağı etütlerin ardından tesisin projelendirip en kısa zamanda hayata geçirileceğini vurgulayan Başkan Altepe, “Özellikle dağ yöresinin ekonomisine ve turizmine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek önemli bir proje olacak” dedi.
Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya da bölgenin sahip olduğu güzel termal suların atıl durumda olduğünu ifade ederek, “Ilıcaksu’da incelemelerimizi yaptık. Buraya güzel bir tesis yaptığımız zaman, hem dağ bölgemiz için hem ilçemiz için hem de buradaki mahallelerimiz için çok güzel bir yatırım olacak diye düşünüyorum. İlçedeki eko turizm projesiyle beraber Harmancık’ın ufku da değişecek. Konaklamalar bungalovlarda yapılacak, buraya da bir yüzme havuzu, iki Osmanlı hamamı ve dinlenme alanlarıyla beraber güzel bir tesis oluşturulacak” şeklinde konuştu.
Çetinkaya, bölgeye değer katacak proje ile Harmancık’a verdiği destek ve yatırımlarından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Başkan Altepe, daha sonra da BEBKA aracılığıyla Harmancık’a kazandırılan eko turizm bölgesindeki bungalov konaklama evlerinde incelemelerde bulundu.

İlgili Haberler
left
right
 
 
28 Aralık 2014 Pazar 14:13
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık