Ana Sayfa » EKONOMİ » İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açıldı

İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açıldı

İnegöl'de düzenlenen "MODEF 2018" Mobilya Fuarı, kapılarını ziyaretçilerine açtı. Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, İnegöl’e yeni fuar merkezi için 15 milyon liralık bütçenin hazır olduğunu ifade etti. 

 
 
İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açıldı

Mobilya sektörünün öncüsü İnegöl'de, 3-8 Nisan günlerinde düzenlenecek 39. MODEF İnegöl Mobilya Fuarı törenle açıldı. 160 firmanın yer aldığı fuarda, firmalar 6 gün boyunca ürünlerini teşhir edecek. Fuarın ilk gününde yoğun katılımın sağlandığı görüldü. 

İlk defa uluslararası düzenlenen fuarın açılış törenine Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Ulcay, MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, protokol üyeleri, çok sayıda davetli ve ziyaretçi katıldı.

Uğurdağ: İç piyasada büyümemizi devam ettiriyoruz

Fuarın açılış konuşmasını yapan MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, “39’uncusunu düzenlediğimiz fuarımıza teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye’nin mobilya üretim başkenti olan İnegöl’de güzel bir gün yaşıyoruz. Türkiye ve Dünya mobilya sektörünü İnegöl’de ağırlayacağız. İnegöl sosyal ve ekonomik hayatını mobilya sektöründen temin eder. Bu sektöre bizden önce hizmet edenlere çok teşekkür ediyoruz. Burada 2-3 jenerasyonun emeği var. Türkiye mobilya üretiminin yüzde 40’ını, ihracatının da yüzde 15’ini gerçekleştiriyoruz. Fuar alanı 24 bin 500 metrekare alana sahip, satılabilir alan olarak da 16 bin 500 metrekare alana sahip. Burada aldığımız bayrağı ilerleterek devam ettirmek istiyoruz. En önemli projelerimizden birisi olan ‘İnegöl Fuar Alanı’ projemizi yürütmeye devam ediyoruz. İnegöl’ün gelişmesine katkı sağlayacak projedir. Yeni fuar alanında Türkiye’de üretim yapan diğer firmalara da yer vermiş olacağız. İç piyasada varlığımızı ve büyümemizi devam ettiriyoruz. Bu işi yapmaktan başka bir şey bilmiyoruz. Fuarımıza 160 firmamız katıldı. İnegöl’de 2 binin üzerinde üretim yapan firma var. Fuarımıza katılım sağlayan firmalarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Coşkun: Yeni fuar merkezi ile ilgili çalışmalar var

Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun da, Bursa’da Türkiye’nin her köşesinde olduğu gibi güzel şeylerin olduğunu belirterek, “39’uncusu yapılan fuar çalışmalarının inşallah daha niceleri yapılır. Ekonominin geldiği nokta belli. Bu gelişmeyi sağlayan önemli sektörler var. Bunda da mobilya sektörünün payı büyük. Mobilyacılığın başkenti olan İnegöl’de olmak bizim için büyük onur. Sektördeki sıkıntıların giderilmesine yönelik çalışmaları siyasilerle birlikte, hükümet nezdinde etraflı bir şekilde masaya yatırdığımızı ifade edebilirim. Fuarlarımızın dünyada hak ettiği şekilde tanıtılması için çok daha fuar ve kongre merkezlerine ihtiyaç var. Çok konuşmaktan ziyade çok iş yapmak lazım. Bu fuarın İnegöl’e yetmediğini düşünüyoruz. Yeni fuar merkezi ile ilgili çalışmalar var. 15 milyon gibi bir bütçeyi hazırlamış durumdayız. Bu can suyu olacak. Bu ihtiyacı birlikte gidereceğiz. Bütün odalarımız ile birlikte en kısa sürede tamamlayacağız ve esnafımızın hizmetine sunmuş olacağız” dedi. 

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle birlikte fuar ziyaretçilerine kapılarını açmış oldu. Ardından Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, beraberindekilerle birlikte stantları ziyaret etti. 

 


İlgili Haberler
left
right
 
 
3 Nisan 2018 Salı 18:07
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık