Ana Sayfa » EKONOMİ » İnşaat ve Gayrimenkul fuarları kapılarını açıyor

İnşaat ve Gayrimenkul fuarları kapılarını açıyor

Türkiye’nin ikinci büyük buluşması olan Bursa İnşaat ve Dekorasyon Fuarı ile ilk 2 senesinde konut satışlarına getirdiği hareket ile dikkat çeken Bursa Gayrimenkul Fuarı, 11 Nisan Çarşamba günü kapılarını açıyor.

 
 
İnşaat ve Gayrimenkul fuarları kapılarını açıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve TÜYAP öncülüğünde 195 firmanın katılımıyla, 6 ayrı salonda ve 35 bin m2 alanda eş zamanlı hazırlanan fuarlar, sektörlerin nabzını tutmaya devam ediyor. 11-15 Nisan 2018 tarihleri arasında TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak olan fuarlar, inşaat ve gayrimenkul sektörü liderlerini Bursa’da bir araya getiriyor.

SEKTÖRÜN KALBİ BURSA’DA ATIYOR

3. kez organize edilen Bursa Gayrimenkul Fuarı, 3 salonda yurt içi ve yurt dışından gelecek önemli yatırımcıları ve nihai tüketicileri ağırlamaya hazırlanıyor. Son yıllarda inşaat sektöründe yapılan yatırımlar ile önem kazanan Bursa İnşaat Fuarı sektörün en önemli buluşmaları arasında yer alıyor. 

FUARLAR EKONOMİYE YÖN VERİYOR

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, eş zamanlı olarak gerçekleştirilen her iki fuarın inşaat ve gayrimenkul sektörünün gelişimine büyük katkı sağladığını söyledi. Türkiye ekonomisinin lokomotif kenti Bursa’yı fuarcılıkta bir marka yapma yolunda ilerlediklerini ifade eden Başkan Burkay, her iki fuarın da sektöre ayrı bir moral ve güç verdiğini vurguladı. Üretim ve ihracattaki başarıların fuar organizasyonlarıyla desteklenmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Burkay, “BTSO olarak TÜYAP Bursa ile birlikte düzenlediğimiz nitelikli fuarlarla kentin fuarcılık vizyonuna yeni bir bakış açısı kazandırıyoruz. Fuarlarımız ekonomimizin canlanmasına ve ürünlerimizin dünyaya tanıtılmasına da büyük katkı sağlıyor” dedi.

BURSA, YATIRIMCILARIN GÖZDESİ

Başkan Burkay, Rising City Bursa Gayrimenkul Fuarı’nın katılımcı sayısının her sene arttığını vurguladı. Fuarın kısa süre içerisinde sektöre yön veren ve kentteki iş hacmini artıran gözde bir organizasyon haline geldiğini kaydeden Başkan Burkay, “Bursa, gayrimenkul ve inşaat sektörünün kalbinin attığı en önemli merkezlerden birisidir. Kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte sektörde ciddi bir hareketlilik yaşanıyor. Bu fuarımızda da birçok firmamız, özel indirim ve kampanyalarla konut, kentsel dönüşüm ve işyeri projelerinin lansmanını yapma imkanı yakalayacak. Onlarca gayrimenkul projesinin tanıtılacağı ve sektörümüze büyük hareketlilik kazandıran fuarlarımıza katılan tüm sektör temsilcilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

30'U AŞKIN ÜLKEDEN YATIRIMCI BURSA’YA GELİYOR

BTSO Başkanı Burkay, kente gelen yerli ve yabancı yatırımcıların turizm ve hizmet sektörüne de hareketlilik kazandırdığını kaydetti. BTSO’nun makro projeleri arasında yer alan ‘Ticari Safari Projesi’ kapsamında son 5 yılda 17 bine yakın yabancı iş dünyası temsilcisinin Bursa’ya geldiğini ifade eden Başkan Burkay, bu yıl Rising City Bursa Gayrimenkul Fuarı ve İnşaat ve Dekorasyon  Fuarı’nda yer alan sektör temsilcilerini 30’dan fazla ülkeden gelen 300’ü aşkın yatırımcıyla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Burkay, “BTSO olarak bizler de iş dünyamızdan gelen talepler doğrultusunda Gayrimenkul Fuarı’nı 3 yıl önce hayata geçirdik. Her iki fuarda özellikle Ortadoğu ve Körfez ülkelerinden gelen yabancı alıcılar, sektör temsilcileriyle işbirliği imkanı yakalayacak. Alım heyeti organizasyonlarımız, kentimizin tanıtımı ve firmalarımızın ticaret hacimlerinin yükselmesi noktasında önemli rol oynayacak. Fuarlarımızın sektörümüze ve Bursa’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ERSÖZLÜ: “YATIRIMCILAR BURSA’YI SEVDİ”

TÜYAP Bursa Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, geçtiğimiz yıl 33 ülkeden ve yurtiçinden 42 ilden gelen 52 bin 225 kişi tarafından ziyaret edilerek sektörden ve ziyaretçilerden tam not alan eş zamanlı fuarlarda bu yıl da 50 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlamayı hedeflediklerini söyledi. Bursa Gayrimenkul Fuarı’nın ilk yılından beri Bursa Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonda, İMSİAD ve BEMO işbirliği ile düzenlendiğini ve sektörden gördüğü ilgi ile marka haline geldiğini belirten İlhan Ersözlü, “Salon 2, 3 ve 4’de hazırlanan ve hızla gelişen Bursa’da düzenlenen, kapsamında müteahhitlik firmaları ve gayrimenkul danışmanlık şirketlerini ağırlıklı bulunduran Bursa Gayrimenkul Fuarı, tüketim amaçlı konut taleplerinin yanı sıra ev, ofis, arsa, dükkân gibi gayrimenkullere yatırım yapmak ve birikimlerini doğru değerlendirmek isteyen kişilere, aradıkları her bütçeye hitap edecek fırsatlar sunuyor. Konforu şehir merkezinde arayan kitleye de şehir merkezinden uzakta doğal hayat içinde olmayı tercih eden kitleye de uygun projelerin de yer aldığı fuar süresince gerçekleşen bağlantılar ile konut satışlarına katkı sağlanıyor. Konutların proje maketleri ile yer alacağı fuar, ziyaretçilerin inşa edilecek konutların planlarını görmelerine, yapılacak lansmanlar ile her bütçeye hitap eden cazip fiyatlı yatırım fırsatlarını yakalamalarına olanak sağlayacak” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ BU YIL DA FUARDA

Kentsel  dönüşüm projeleri de fuarda sergileniyor. Bursa ve ilçelerinin vizyonunu geliştirmesi hedeflenen kentsel dönüşüm ilgi gösteren Bursalılar örnek projeleri fuarda inceleme fırsatı bulacak. Son yıllarda inşaat sektöründe yapılan yatırımlar ile önem kazanan, sanayinin gelişmesiyle artan göçün konut ihtiyacını oluşturduğu endüstri şehri Bursa’da düzenlenen Bursa İnşaat Fuarı, bölgenin güçlü buluşmasına bu yıl da öncülük ediyor. Kapıdan mutfağa, boyadan izolasyon malzemelerine kadar geniş ürün skalasını içinde barındıran fuar İMSİAD işbirliği, Bursa Boya ve Dekorasyoncular Odası desteği ile Salon 1, 5 ve 6’da hazırlandı.

YABANCI GAYRİMENKUL YATIRIMCILARININ AJANDASINDA

Bu yıl da yurtdışından gelecek önemli yatırımcılara ev sahipliği yapmaya hazırlanan fuarın, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, TÜYAP yurtdışı ofislerinin çalışmaları ve T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ile Ortadoğu, Körfez ve Arap ülkeleri başta olmak üzere Almanya, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Filistin, Gürcistan, Irak, İran, İsrail,  Katar, K.K.T.C, Kosova, Kuveyt, Libya, Lübnan, Mısır, Moldova, Rusya, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün gibi 30’dan fazla ülkeden gelecek yatırımcıların gözdesi olması hedefleniyor. 

Fuarlar, 11 - 14 Nisan 2018 tarihlerinde 11.00 – 20.00, 15 Nisan 2018 tarihinde ise  11.00 – 19.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.


İlgili Haberler
left
right
 
8 Nisan 2018 Pazar 20:07
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık