Ana Sayfa » YEREL YÖNETİM » Mudanya bilimle atağa kalkacak

Mudanya bilimle atağa kalkacak

Göreve geldiklerinden bu yana Mudanya’yı bilimle yöneterek geleceğe taşımak istediklerine vurgu yapan Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Amacımız 3000 yıllık tarihi geçmişimizi koruyarak, geleceğimizi bu yönde şekillendirmektir” dedi.

 
 
Mudanya bilimle atağa kalkacak

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ve üniversite yöneticileri ile buluştu. Mudanya’nın bilimle yönetilmesi adına adımlar atan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Saim Kılavuz, Prof. Dr. İrfan Karagöz, Prof. Dr. Müfit Parlak, Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Ayberk Kurt, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Adem Doğangün, İkt. ve İdr. Bil. Fak. Dekan Vk. Prof. Dr.Nuran Bayram, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şinasi İşler, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurettin Yavuz ve Çevre Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Seval Kutlu Solmaz ile buluştu. Rektör Dilek ve yöneticilerinin tek tek söz aldığı toplantıda Mudanya için fikirlerini ve düşüncelerini dile getirdiler. Tanıtımdan, üretime, ekonomik dengeden, altyapıya, tarihi dokulardan, tarıma, kültür ve turizminden, eğitime kadar birçok konunun görüşüldüğü toplantıda çıkan ortak düşünce ise tarihi dokuyu koruyarak, Mudanya’yı geliştirmek oldu.
“HIZLI PROJELER ÜRETMELİYİZ”  
Kamu ve üniversite işbirliği ile Turizm ve Ziraat başta olmak üzere birçok konuda somut projeler üretebileceklerinin altını çizen Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, “Çok fazla vaktimiz yok. Kısa zamanda Mudanya için hızlı bir şekilde somut projeler üretip hayata geçirmemiz gerekiyor. Mudanya’nın tarihini koruyarak, bazı önemli çalışmaları hayata geçirmek zorundayız. Belediye Başkanımızın bu konuda ki düşüncelerini çok önemsiyoruz. Mudanya’nın turizm ve tarımla kalkınması için belediyemizin çalışmalarına üniversite olarak destek vereceğiz” dedi. En kısa zamanda alt komisyonların kurularak proje çalışmalarının başlaması gerektiğine vurgu yapan Dilek, gerçekleşen toplantının olumlu ve verimli olmasını diledi.
“MUDANYA BİLİMLE YÖNETİLECEK”
Göreve geldiklerinden bu yana Mudanya’yı bilimle yöneterek geleceğe taşımak istediklerine vurgu yapan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Amacımız 3000 yıllık tarihi geçmişimizi koruyarak, geleceğimizi bu yönde şekillendirmektir” dedi. Mudanya’nın tarihsel, tarımsal ve kültürel anlamda unutulan değerlerini ön plana çıkararak kırsal alanda kalkınmayı hedeflediklerinin de altını çizen Türkyılmaz, “Üretilen ürünlerimizin, yan ürünlerinin üretimine ve ekimine destek olarak hem yapılaşmayı durdurmak istiyoruz, hem de ekonomik anlamda kalkınmayı hedefliyoruz” dedi.
“İNSANLAR HUZUR İÇİNDE YAŞAMALI”
Mudanya hakkında projelerini ve düşüncelerini üniversite yönetimi ile paylaşan Türkyılmaz, yönetimin Mudanya hakkındaki planlarını da dinledi. Yavaş, sakin ve huzurlu şehir olma yolunda adımların kısa zamanda atılacağını ifade eden Türkyılmaz, “Bizler Mudanya’da insanların huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Bunun içinde projelerimizi kısa, orta ve uzun vadede hayata sizlerle birlikte geçireceğimize inanıyorum. Bu konuda bizlere vereceğiniz destekle Mudanya’yı hak ettiği değere ve kimliğe kavuşturacağız” diye konuştu.

İlgili Haberler
left
right
 
 
7 Ocak 2015 Çarşamba 16:01
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık