Ana Sayfa » 'BURSA'YI SEVENLERİN DERGİSİ' » Mudanya geleceğe turizmle taşınacak

Mudanya geleceğe turizmle taşınacak

Mudanya Belediyesi'nin çalışmalarını tamamladığı 2016-2023 Turizm Master Planı'nın sunum ve tanıtımı yapıldı. Mudanya'nın günübirlik ve hafta sonu turizm potansiyelinin yüksek olduğuna dikkat çekildi.

 
 
Mudanya geleceğe turizmle taşınacak

Turizm Master Planı'nın Mudanya'nın turizm kenti olması yolunda attıkları en önemli adım olduğunu belirten Mudanya Belediyesi Turizm Komisyonu Başkanı Hüseyin Esen, Mudanya'nın vizyonunun gelişmesinde ve çehresinin değişmesinde önemli bir rol oynayacağını düşündüklerini söyledi. Mudanya'da yaşayanların ekonomilerinin ve refah seviyesinin turizm ile artacağını ifade eden Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz da ilçenin geleceğe turizm kenti olarak taşınacağına inandığını kaydetti. Mudanya'nın doğal zenginlikleri başta olmak üzere tarım, gastronomi gibi birçok zenginliği bulunduğunu kaydeden Türkyılmaz, bu çalışmaları ve planları uygulamakta kararlı olduklarını ifade etti. 


GÜÇLÜ OLDUĞU ALANLAR

Mudanya'nın güçlü olduğu turizm alanlarını inanç turizmi, doğal çekicilik, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler ve gastronomi turizmi olarak nitelendiren Prof. Dr. Hüseyin Kanıbir'in gerçekleştirdiği sunumda Mudanya'nın turizm potansiyeli anlatıldı. Mudanya'nın günübirlik turizme yönelik bir yer olduğunu ifade eden Kanıbir, “Bu çalışmalarda Mudanya'nın turizm kapasitesini tespit etmek, Mudanya'nın turizm alanında nasıl planlanması gerektiği, dünyadaki turizm alanlarında bir ürün olarak nasıl çekim merkezi haline getirileceği ile turizmden elde ettiği geliri arttırmak için çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

MUDANYALILAR SAHİP ÇIKMALI

Turizm alanında eksikliklerinde gündeme geldiği tanıtım toplantısında, Mudanya'nın sekiz turizm çeşidini kapsadığını ifade eden Kanıbir, Tüm Mudanya'nın bu çalışmalara sahip çıkması ve destek vermesi gerektiğini söyledi. Mudanya'nın turizm envanterinin çıkarılması ve potansiyelin anlaşılabilmesi için tespitlerin yapılması gerektiğini de vurgulayan Kanıbir, Mudanya'nın güçlü olduğu turizm alanlarını İnanç Turizmi, Doğal çekicilik, Kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler ve Gastronomi turizmi olarak nitelendirdi.

 


İlgili Haberler
left
right
 
30 Eylül 2016 Cuma 09:59
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
 
Röportajlar
Geri İleri
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık