Ana Sayfa » TURİZM » Mudanya turizmde marka olacak

Mudanya turizmde marka olacak

Mudanya'nın turizm röntgeninin çekilerek, yol haritasının belirlenmesi için ilk adım atıldı. İlçenin Turizm Master Planı hazırlanıyor. Tirilye'deki Taş Mektep de restore edilecek.

 
 
Mudanya turizmde marka olacak

Mudanya Belediye Meclisi Turizm Komisyonu Başkanı Hüseyin Esen, Mudanya'nın turizmde, Türkiye'nin ve dünyanın marka kentlerinden biri olması için, önemli bir adım olan Turizm Master Planı'nın hazırlanması çalışmalarına başlandığını bildirdi. 

Mudanya Belediyesi Turizm Komisyonu Başkanı Hüseyin Esen, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nden Doç. Dr. Mehmet Kaşlı ve Bursa Orhangazi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Hüseyin Kanıbir'in katılımıyla gerçekleştirdikleri toplantıda, Turizm Master Planı'nın hazırlanması için ilk adımın atıldığını, Mudanya'nın saklanan ve göz ardı edilen tüm güzelliklerinin gün yüzüne çıkarılacağını söyledi. 

Mudanya dinamiklerinin de bu çalışmanın içinde olması ve etkin katılımlarının sağlanmasını hedeflendiklerini belirten Esen, “Turizm Master Planı'nın hazırlanması çalışmalarına başladık. Belediye olarak yürüttüğümüz bu proje kapsamında, yapılacak araştırmalar sonucunda hazırlanacak olan master planıyla, potansiyel turizm alanlarının belirlenmesi, mevcut durumun ortaya konulması, Mudanya turizmine yönelik gelecekte yapılacak çalışmalar için yol haritası belirlenecek” dedi.

Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz da, Mudanya'nın turizmde marka kent olması çalışmalarında Turizm Master Planı hazırlanması için önemli bir adımın atıldığını ve Turizm Kenti Mudanya'ya doğru emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Hazırlanacak planla, Mudanya'nın turizm potansiyelini arttırarak turizmde hak ettiği yere gelmek istediklerini söyledi. 

Türkyılmaz, “Mudanyamızın önemli tarihi yapılarından biri olan Tirilye'deki Taş Mektep'in restorasyonu için önümüzdeki günlerde ihale yapacağız. Turizm potansiyeli olan bu değerlerimizi, Mudanyamızı, cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Bu amaçla yürüttüğümüz çalışmalar tamamlandığında, Mudanyamızda turizm potansiyelimizi en üst seviyeye çıkararak turizmde payımıza düşeni alacağız” diye konuştu.

 
9 Temmuz 2015 Perşembe 10:50
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Tarihte Bugün
1617 - Sultan I. Ahmet tarafından İstanbul'da adıyla anılan meydanda 1609-1616 yılları arasında Mimar Sedefkâr Mehmet Ağa'ya yaptırılan Sultanahmet Camii ibadete açıldı.
1815 - Viyana Kongresi sona erdi.
1921 - İstiklal Savaşı'nda kullanılacak cephanenin İnebolu'dan karaya çıkartılmaya başlanması ve cepheye götürülmeye başlanması.
1928 - Avusturyalı pilot Charles Kingsford-Smith, uçağıyla ilk kez Büyük Okyanus'u aştı.
1942 - Anıtkabir için açılan yarışmada, Prof. Emin Onat ve Orhan Arda'nın projeleri birinci oldu.
1947 - Türkiye, Dünya Sağlık Örgütü'ne üye oldu.
1950 - Adnan Menderes Demokrat Parti genel başkanlığına seçildi.
1955 - Türk bayrağını yırtmaktan sanık 4 ABD'li yapılan yargılamada beraat etti.
1975 - Kıbrıs'ta Türk Anayasası'nın kabulü. 230 oya karşılık 37.502 oyla kabul edilmesi.
1977 - Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Taha Carım, Roma'daki evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda öldü. Saldırıyı, "Ermenistan Gizli Kurtuluş Ordusu" adlı terör örgütü üstlendi.
1980 - Altı ay içinde sekizinci kez devalüasyon yapıldı; Türk lirasının değeri yüzde 5,5-8,8 arasında düşürüldü.
1997 - Malta Hava Yolları'na ait La Valetta-İstanbul seferini yapan uçak, İsmail Beyazpınar ve Nusret Akmercan tarafından Köln'e kaçırıldı.
1999 - Yugoslavya ve NATO, Kosova'da Sırp birliklerinin geri çekilmesi anlaşmasını imzaladı. NATO, hava saldırılarını durdurdu ve 20 Haziran´da resmen sona erdirdi.
68 - Roma İmparatoru Neron intihar etti.
 
Gazete Manşetleri
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık