Ana Sayfa » TURİZM » Mudanya turizmde marka olacak

Mudanya turizmde marka olacak

Mudanya'nın turizm röntgeninin çekilerek, yol haritasının belirlenmesi için ilk adım atıldı. İlçenin Turizm Master Planı hazırlanıyor. Tirilye'deki Taş Mektep de restore edilecek.

 
 
Mudanya turizmde marka olacak

Mudanya Belediye Meclisi Turizm Komisyonu Başkanı Hüseyin Esen, Mudanya'nın turizmde, Türkiye'nin ve dünyanın marka kentlerinden biri olması için, önemli bir adım olan Turizm Master Planı'nın hazırlanması çalışmalarına başlandığını bildirdi. 

Mudanya Belediyesi Turizm Komisyonu Başkanı Hüseyin Esen, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nden Doç. Dr. Mehmet Kaşlı ve Bursa Orhangazi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Hüseyin Kanıbir'in katılımıyla gerçekleştirdikleri toplantıda, Turizm Master Planı'nın hazırlanması için ilk adımın atıldığını, Mudanya'nın saklanan ve göz ardı edilen tüm güzelliklerinin gün yüzüne çıkarılacağını söyledi. 

Mudanya dinamiklerinin de bu çalışmanın içinde olması ve etkin katılımlarının sağlanmasını hedeflendiklerini belirten Esen, “Turizm Master Planı'nın hazırlanması çalışmalarına başladık. Belediye olarak yürüttüğümüz bu proje kapsamında, yapılacak araştırmalar sonucunda hazırlanacak olan master planıyla, potansiyel turizm alanlarının belirlenmesi, mevcut durumun ortaya konulması, Mudanya turizmine yönelik gelecekte yapılacak çalışmalar için yol haritası belirlenecek” dedi.

Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz da, Mudanya'nın turizmde marka kent olması çalışmalarında Turizm Master Planı hazırlanması için önemli bir adımın atıldığını ve Turizm Kenti Mudanya'ya doğru emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Hazırlanacak planla, Mudanya'nın turizm potansiyelini arttırarak turizmde hak ettiği yere gelmek istediklerini söyledi. 

Türkyılmaz, “Mudanyamızın önemli tarihi yapılarından biri olan Tirilye'deki Taş Mektep'in restorasyonu için önümüzdeki günlerde ihale yapacağız. Turizm potansiyeli olan bu değerlerimizi, Mudanyamızı, cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Bu amaçla yürüttüğümüz çalışmalar tamamlandığında, Mudanyamızda turizm potansiyelimizi en üst seviyeye çıkararak turizmde payımıza düşeni alacağız” diye konuştu.

 
9 Temmuz 2015 Perşembe 07:50
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Tarihte Bugün
1756 - İrlanda'nın koruyucu azizlerinden biri olan Aziz Patrick'in (385-461) adına kutlanan bir festival olan Aziz Patrick Günü ilk kez New York'ta da kutlandı.
1776 - Amerikan Devrimi: George Washington ve Henry Knox'un kente bakan tepelere topçu birliklerini konuşlandırmasının ardından İngiliz güçleri Boston'u terketmek zorunda kaldı.
1816 - 38 tonluk 'Elise' adlı buharlı tekne, kaptan Pierre Andriel yönetiminde, Manş Denizi'ni aşan ilk buharlı tekne oldu.
1845 - Küçük paketlerde kullanılan lastik bandın patenti alındı.
1861 - İtalya, ulusal birliğini kurdu.
1891 - Ahmed İhsan Tokgöz, Servet-i Fünun dergisini kurdu.
1915 - Çanakkale Savaşı: Kraliyet Donanması komutan Amiral Sackville Carden görevinden ayrıldı.
1920 - İngilizler, Eskişehir ve Afyon'dan çekildiler.
1921 - Londra'da ilk doğum kontrol kliniği açıldı. Kliniğe başvuranlara, düşük ücretle korunma araç gereçleri verildi.
1926 - "Demir Sanayinin Tesisine Dair Kanun" TBMM'de kabul edildi.
1941 - Alman denizaltı kaptanı Otto Kretschmer'in denizaltısı batırıldı ve esir alındı.
1944 - Varlık Vergisi'nin tasfiyesine ilişkin yasa yürürlüğe girdi.
1948 - Belçika, Fransa, Hollanda, Birleşik Krallık, Lüksemburg dışişleri arasında, 50 yıl süreli Brüksel Antlaşması imzalandı.
1954 - İspanya'yı kura sonucunda eleyen Türkiye Milli Futbol Takımı, Dünya Kupası'na katılmaya hak kazandı.
1961 - Vicente Calderón Stadı yapımına başlandı.
1965 - 30 milyon dolarlık hacmi olan Türk-İsrail Ticaret Antlaşması imzalandı.
1966 - ABD donanması'na ait Alvin araştırma-kurtarma denizaltısı, İspanya kıyıları açıklarında ABD'ye ait kayıp hidrojen bombası'nı buldu.
1968 - PTT ile Northern Electric firmasının işbirliğiyle kurulan telefon fabrikasında yapılan ilk yerli telefonlar 157 liradan satışa çıkarıldı.
1969 - Golda Meir, İsrail'in ilk kadın başbakanı oldu.
1970 - My Lai katliamı: ABD Ordusu olayı örtbas etmeye çalıştıkları için 14 subay hakkında soruşturma başlattı.
1972 - Eti Gıda San. ve Tic. A.Ş. Eskişehir'de kuruldu.
1985 - İki ünlü oyun yazarı Arthur Miller ve Harold Pinter, hapiste bulunan Uluslararası Yazarlar üyesi yazarları ziyaret etmek amacıyla Türkiye'ye geldi.
1995 - Michael Jordan basketbola geri dönme kararı aldı.
624 - Bedir Muharebesi gerçekleştirildi.
 
Gazete Manşetleri
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık