Ana Sayfa » TURİZM » Mudanya turizmde marka olacak

Mudanya turizmde marka olacak

Mudanya'nın turizm röntgeninin çekilerek, yol haritasının belirlenmesi için ilk adım atıldı. İlçenin Turizm Master Planı hazırlanıyor. Tirilye'deki Taş Mektep de restore edilecek.

 
 
Mudanya turizmde marka olacak

Mudanya Belediye Meclisi Turizm Komisyonu Başkanı Hüseyin Esen, Mudanya'nın turizmde, Türkiye'nin ve dünyanın marka kentlerinden biri olması için, önemli bir adım olan Turizm Master Planı'nın hazırlanması çalışmalarına başlandığını bildirdi. 

Mudanya Belediyesi Turizm Komisyonu Başkanı Hüseyin Esen, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nden Doç. Dr. Mehmet Kaşlı ve Bursa Orhangazi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Hüseyin Kanıbir'in katılımıyla gerçekleştirdikleri toplantıda, Turizm Master Planı'nın hazırlanması için ilk adımın atıldığını, Mudanya'nın saklanan ve göz ardı edilen tüm güzelliklerinin gün yüzüne çıkarılacağını söyledi. 

Mudanya dinamiklerinin de bu çalışmanın içinde olması ve etkin katılımlarının sağlanmasını hedeflendiklerini belirten Esen, “Turizm Master Planı'nın hazırlanması çalışmalarına başladık. Belediye olarak yürüttüğümüz bu proje kapsamında, yapılacak araştırmalar sonucunda hazırlanacak olan master planıyla, potansiyel turizm alanlarının belirlenmesi, mevcut durumun ortaya konulması, Mudanya turizmine yönelik gelecekte yapılacak çalışmalar için yol haritası belirlenecek” dedi.

Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz da, Mudanya'nın turizmde marka kent olması çalışmalarında Turizm Master Planı hazırlanması için önemli bir adımın atıldığını ve Turizm Kenti Mudanya'ya doğru emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Hazırlanacak planla, Mudanya'nın turizm potansiyelini arttırarak turizmde hak ettiği yere gelmek istediklerini söyledi. 

Türkyılmaz, “Mudanyamızın önemli tarihi yapılarından biri olan Tirilye'deki Taş Mektep'in restorasyonu için önümüzdeki günlerde ihale yapacağız. Turizm potansiyeli olan bu değerlerimizi, Mudanyamızı, cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Bu amaçla yürüttüğümüz çalışmalar tamamlandığında, Mudanyamızda turizm potansiyelimizi en üst seviyeye çıkararak turizmde payımıza düşeni alacağız” diye konuştu.

 
9 Temmuz 2015 Perşembe 10:50
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık