Ana Sayfa » TURİZM » Sadağı Kanyonu turizme açılıyor

Sadağı Kanyonu turizme açılıyor

'Sadağı Kanyonu Tabiat Parkı Ekoturistlerle Buluşuyor' adlı proje onaylandı. Proje kapsamında, kanyondaki biyolojik çeşitlilik potansiyeli tespit edilecek, kanyonda yürüyüşleri kolaylaştırıcı düzenlemeler yapılacak.

 
 
Sadağı Kanyonu turizme açılıyor

Orman ve Su İşleri Bursa İkinci Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Sadağı Kanyonu Tabiat Parkı Ekoturistlerle Buluşuyor Projesi' başlıyor. Proje kapsamında, kanyondaki biyolojik çeşitlilik potansiyeli tespit edilecek, kanyonda yürüyüşleri kolaylaştırıcı düzenlemeler yapılacak.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından duyurulan 2015 Yılı Mali Destek Programlarına, 'Sadağı Kanyonu Tabiat Parkı Ekoturistlerle Buluşuyor' adlı proje ile katılan Bursa Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nün projesi onaylandı.

Proje ile öncelikli olarak Sadağı Kanyonu Tabiat Parkının biyolojik çeşitlilik potansiyelinin tespit edileceği bildirildi. Bunun yanında kanyonun doğal, jeolojik, tarihi güzelliklerinin görülebilmesi için yürüyüşleri kolaylaştırıcı düzenlemeler hayata geçirilecek. Kanyonun tanıtımını sağlayacak kısa film, kitap, broşür ve afiş basımı yapılacak. Ayrıca kanyonu günübirlik ziyaret edenlerin bilgi edinmeleri için tanıtım merkezi, dinlenebilmeleri için kamelyalar yapılacak. Kanyonu yerli ve yabancı turistlere açacak olan projenin maliyetinin 243 bin 330 TL olduğu, BEBKA’nın ise yaklaşık 219 bin TL katkı yapacağı belirtildi.

 
 
5 Ağustos 2015 Çarşamba 22:05
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık