Ana Sayfa » YEREL YÖNETİM » Tirilye Geleceğini Konuşuyor Çalıştayı

Tirilye Geleceğini Konuşuyor Çalıştayı

Mudanya’nın tarihi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan yerleşimlerinden biri olan Tirilye’de devam eden 1/ 1000 ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon İmar Planı Çalışması kapsamında izlenecek yol haritası, 15 Nisan Tirilye Çalıştayı ile mahalle sakinlerinin onayına sunulacak.

 
 
Tirilye Geleceğini Konuşuyor Çalıştayı

Mudanya ilçesinin gelecek vizyonuna bilimin ışığında, halkla birlikte karar veren Mudanya Belediyesi, Tirilye’nin gelecekteki yapılaşmasını yeniden ele alan imar planı çalışması kapsamında, ‘Tirilye Geleceğini Konuşuyor’ çalıştayı düzenliyor. Başkan Hayri Türkyılmaz, “Tirilye’nin geleceğini düşünen tüm hemşerilerimi 15 Nisan’da çalıştayımıza bekliyoruz” dedi.

Mudanya’nın geleceğini şekillendirecek projeleri ‘Proje Demokrasisi’ ile hayata geçiren Mudanya Belediyesi yeni bir çalışmaya daha imza atıyor. Mudanya Belediyesi daha önce Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi, Taş Mektep Restorasyon Projesi, Kumyaka, Göynüklü ve Altıntaş mahalle planları, Hal Kahveleri Projesi’nin yanı sıra pek çok çalışmayı ortak akla dayalı yönetim anlayışı gereği halkın onayına sunmuştu. Mudanya’nın tarihi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan yerleşimlerinden biri olan Tirilye’de devam eden 1/ 1000 ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon İmar Planı Çalışması kapsamında izlenecek yol haritası, 15 Nisan Tirilye Çalıştayı ile mahalle sakinlerinin onayına sunulacak.

Tirilye’nin gelecekteki yapılaşmasını, imar kararlarını, koruma kararlarını yeniden ele alıp daha güzel bir Tirilye için çalıştıklarının altını çizen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “İmar planının ilk aşaması bitti. Tirilye ile ilgili veriler toplandı. Bunun için de binaların sayıları, yıkılmış olan binalar, mevcut binaların durumları, kullanım şekilleri toplanıp haritalandı. Gelecekte nasıl bir Tirilye görmek istiyorsak kararlarını vermeye başlayacağız. Bazı öneri projeler de ortaya çıktı. Bütün Tirilyelilerle, sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşarak Tirilye İmar Planı’nın kararlarını beraber vermeye başlayacağımız bir çalıştay yapıyoruz.  15 Nisan’da imar çalışmasını yürüten firma sunum yapacak. Onun üzerinden önerileri de alacağız. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve ÇEKÜL vakfıyla da plan kapsamında ortak çalışma yapılacak. Tirilye’nin anıtsal yapıları, otopark sorunu, yürüyüş güzergahları gibi daha önce hiç yapılmamış öneriler de paylaşılacak. Tirilye’nin geleceğini düşünen tüm hemşerilerimi 15 Nisan’da çalıştayımıza bekliyoruz” dedi.


İlgili Haberler
left
right
 
 
23 Mart 2018 Cuma 11:42
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık