Mudanya'nın Zor Yılları kitabının yeni baskısı çıktı

Mudanya Belediyesi, Mudanya Mütarekesi'nin 92. yıldönümünde Bursa belleğine önemli bir eser kazandırdı. Kısa sürede tükenen ve yoğun istek üzerine yeni baskısı yapılan, Hüseyin Genç imzalı eserde, ilgi çekici bilgi ve belgeler yer alıyor.

Mudanya'nın Zor Yılları kitabının yeni baskısı çıktı

Araştırmacı yazar Hüseyin Genç'in kaleme aldığı, Mudanya Belediyesi'nin katkılarıyla çıkan, "İşgal, Mütareke ve Mübadele" alt başlıklarını içeren kitap, Bursa kent kültürü belleğine kazandırıldı. 105 sayfadan oluşan eserde, Kurtuluş Savaşı öncesi ve sonrasında Mudanya'nın içinde bulunduğu durum anlatılıyor. Mütarekenin 92. yıldönümünde yazarı tarafından imzalanan kitap okurlardan büyük ilgi gördü.

Mütareke Müzesi binasının da restore edilerek hizmete sunulduğu kutlamalar haftasında, geçmiş yıllara kıyasla çok çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ''Mudanya'yı, barış ve kardeşlik kenti haline getireceğiz. Mudanya Mütarekesi'nin 92. yıldönümündeki kutlamalar bunun son örneği oldu. Törenlerin, öncekilerden daha görkemli geçmesi için elimizden gelen gayreti gösterdik. İlçemize ve halkımıza kazandırdığımız bu orijinal kitap da farklılıklardan biri" dedi.

İlk baskısı tükenen kitap, yoğun istek üzerine Mudanya Belediyesi tarafından 5 bin adet daha bastırıldı. Kaynak belge niteliğindeki eser; ilçede kültür hizmeti olarak dağıtılırken, ayrıca farklı illerden gelen taleplere de gönderiliyor.

 2 Şubat 2015 Pazartesi 13:28

http://www.yesilbursadergisi.com/haber/mudanyanin-zor-yillari-kitabinin-yeni-baskisi-cikti-244.html