'Kahraman' Şükrü Çavuş anıtı başında anıldı

25 Haziran 1920 günü İngilizlerin Mudanya'yı işgalinde tek başına düşmana karşı duran ve bir düşman binbaşısını, bir zabiti ve üç askeri öldürüp şehit düşen Canip oğlu Kahraman Şükrü Çavuş, ölümünün 95. yılında İskele Meydanı'ndaki anıtı başında anıldı.

'Kahraman' Şükrü Çavuş anıtı başında anıldı

Mudanya'da, İngilizlerin işgali sırasında ilk kurşunu atarak direnişi başlatan kahraman Şükrü Çavuş, şehit edilişinin 95. yılı dolayısıyla Mudanya Belediyesi tarafından düzenlenen programla anıldı.

İskele Meydanı'nda bulunan Atatürk Parkı'ndaki Şehitlik Anıtı önünde gerçekleşen törene; Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Garnizon Komutanı Dnz. Yarbay Tayfun Paşaoğlu, Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği üyeleri, çeşitli daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Mudanya Belediyesi’nin organizasyonuyla bu yıl 6.sı düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, şehitleri layık olduğu şekilde anmak, yaşatmak ve geleceğe taşımanın yöneticiler olarak görevleri olduğunu belirtti. Başkan Türkyılmaz, “Mudanya var olduğu sürece tüm şehitlerimizi layık olduğu şekilde yaşatacağımızın sözünü veriyoruz” dedi.

Törene katılan Şükrü Çavuş’un yeğeni Mükerrem Yıldız ise Kahraman Şükrü Çavuş şiirini okudu. Konuşmaların ardından katılımcılar Şehitlik Anıtı’na karanfil bırakarak saygı duruşunda bulundu.25 Haziran 2015 Perşembe 17:23

http://www.yesilbursadergisi.com/haber/kahraman-sukru-cavus-aniti-basinda-anildi-407.html