"Bana Mastika'yı Çalsana" oyunu Alzheimer Hasta Konuk Evi için sahne aldı

Barış Lions Kulübü, Lions 118-K Yönetim Çevresi’nin yürüttüğü proje olan Alzheimer Hasta Konuk Evi’ne destek olmak amacıyla Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu’nda ‘Bana Mastika’yı Çalsana’ adlı oyun sahne aldı.

Bana Mastika’yı Çalsana adlı tiyatro oyunundan elde edilecek tüm gelirin Alzheimer Hasta Konuk Evi projesi yararına kullanılacak etkinlikte, Barış Lions Kulübü üyeleri yanı sıra, Lions 118-K Yönetim Çevresi Federasyon Başkanı İlknur Kutucu ve birçok Lions Kulübü Başkanı ve üyeleri hazır bulundu.

Bursa’da önemli bir ihtiyaca cevap verecek olan “Alzheimer Hasta Konuk Evi” inşaatının hızla yükseldiğini dile getiren Lions 118-K Yönetim Çevresi Federasyon Başkanı Av. İlknur Kutucu, “Lions kulüplerinin projemize sahip çıkması memnuniyet verici bir durum. Tüm Lionların hassasiyet gösterdiği Alzheimer Hasta Konuk Evi projemizde halkımız ve kulüplerimizden gelen desteklerle birlikte ciddi yol almış bulunmaktayız. Bizlere hem anlam dolu hem de keyifli bir oyun izleterek hoş dakikalar geçirmemize vesile olan Barış Lions Kulübü Başkanı Esat Murat Epiri’ye teşekkür ediyorum. Aynı zamanda tüm kulüp üyelerini de Alzheimer Hasta Konuk Evi’ne yönelik desteklerinden dolayı tebrik ve takdir ediyorum” dedi.

Her şartta Lionlar olarak, insanlık yararına planlanan projelere destek vermeyi sürdüreceklerini belirten Barış Lions Kulübü Başkanı Esat Murat Epiri ise, “Bugün keyifli bir akşam geçirmemizin yanı sıra Alzheimer Hasta Konuk Evi projesi için aynı çatı altında toplanmış olmamamız bizleri onurlandırmaktadır. Ciddi fayda sağlayacak bu projenin tamamlanmasına katkımızı koyduk ve gereken her türlü desteği vermeyi sürdüreceğimizi de belirtmek isterim. Tüm biletleri satın alarak desteklerini esirgemeyen başta Barış Lions üyelerine ve bu vesileyle Lionlara teşekkür ederim. Ne kadar büyük bir aile olduğumuzu yeniden göstermiş olduk” diye konuştu.

Tiyatro salonunu baştan sona dolduran Lionlar, tiyatro sanatçılarının mükemmel performansı karşısında keyif dolu bir akşam geçirdiler. Alzheimer Hasta Konuk Evi yararına sahne alan oyunun sonunda Barış Lions Kulübü Başkanı tüm Lionlar adına oyunculara çiçek takdim etti.

 4 Aralık 2015 Cuma 20:12

http://www.yesilbursadergisi.com/haber/bana-mastikayi-calsana-oyunu-alzheimer-hasta-konuk-evi-icin-sahne-aldi-519.html