Karacabey sahilleri turizme hazır

Son dönemde peş peşe yürürlüğe koyduğu proje ve kültürel etkinlikler ile Türkiye gündemine oturarak adından sıkça söz ettiren Karacabey Belediyesi’nden, bu kez de turizm atağı geldi.

Karacabey sahilleri turizme hazır

Orman ve denizin iç içe olduğu nadir yerlerden biri olan Karacabey’in el değmemiş sahillerinde, geniş çaplı bir proje atağına geçen Karacabey Belediyesi, yaz sezonu öncesi Bursa’nın en uzun kumsallarına sahip bölgeyi, geniş çaplı bir çevre düzenlemesi ile yerli ve yabancı turistlerin kullanımına hazır hale getirdi.

Adeta yeryüzü cenneti olarak nitelenen ıhlamur, kestane ve defne ormanlarının, deniz ile kucaklaştığı Karacabey sahillerinin turizme açılması adına kolları sıvayan Karacabey Belediyesi; Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu mahallelerinde rekreasyon, temizlik, otopark, yaya kaldırımları gibi çalışmaları hızla tamamlarken, Kurşunlu sahillerindeki ‘Cennet Koyu’nda da sadece kadınların kullanımına açık bir plajın, önümüzdeki günlerde hizmete açılacağı kaydedildi.

Karacabey Belediyesi’nin köklü bir turizm atağına giriştiği Yeniköy sahillerinde, yürüyüş kordonuna paralel olarak otopark alanı oluşturularak, bölgenin önemli bir ihtiyacının da çözüme kavuştuğu bilgisi verilirken, Malkara bölgesinde de kıyı tahkimatı ile yürüyüş yollarının betonlama işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

“Tüm Vatandaşlarımızı

Karacabey’in Eşsiz Doğasıyla

Buluşmaya Davet Ediyoruz”

Karacabey’in keşfedilmemiş değerlerini, Türkiye ve dünya gündemine taşıma adına planlı bir tanıtım atağına geçildiğini belirterek, bu konuda da önemli aşamalar kaydedildiğini vurgulayan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Bursalıları ve tüm Türkiye’deki vatandaşları, Karacabey’i tanımaya ve eşsiz doğası ile buluşmaya davet etti.

Özkan; “İlçemizi tüm yönleri ile belirlediğimiz hedeflere ulaştırma adına yakaladığımız başarılı çizgiden son derece mutluyuz. Bu hedeflerimizden biri de turizm değerlerimizin dünya ölçeğine taşınması… Son dönemde birbiri ardına gerçekleştirdiğimiz festival ve şenlik ve organizasyonlar büyük ses getirdi.  Bu organizasyonlardan da bizleri geleceğe yönelik daha da teşvik edici önemli geri dönüşler aldık. İlçemiz sosyal hayatında son birkaç yılda yaşanan canlanma, şüphesiz diğer başarılara da kaynaklık edecek“ şeklinde konuştu.9 Haziran 2016 Perşembe 10:51

http://www.yesilbursadergisi.com/haber/karacabey-sahilleri-turizme-hazir-637.html