İznik doğa turizminde liderliğe oynuyor

İznik muhteşem doğası, eşsiz güzellikleri ile her geçen gün doğa turizminde yatırımların adresi oluyor. Bu yatırımlardan biri olan Sizmari Doğa Evleri’nin açılışı geniş bir protokol katılımıyla İznik’e bağlı Candarlı Mahallesi’nde gerçekleşti.

 İznik doğa turizminde liderliğe oynuyor

Törende tesis sahibi Ahmet Turan “Tüm misafirlerimize bugün de bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Tesisimizin proje aşamasından, açılış aşamasına gelene kadar emeği geçen, destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da yaptığı konuşmada “İznik’te her geçen gün kırsal turizm ivme kazanmaya başladı. Gerek BEBKA destekleriyle gerekse TKDK destekleriyle yatırımcılar destekleniyor. İşte 2 yıl evler belediye olarak bizlerde bir tesis ilçemize kazandırmıştık. Bugün de Allah’a şükürler olun Candarlı Mahallemiz de böylesine güzel bir tesis kazandı. Dünya üzerinde ekonomik krizler kol gezerken, Türkiye de tesisler bir bir yükselerek açılıyor. Tesis Candarlı’ya ekonomik açıdan iyi bir gelir sağlayacak. Ben tekrar sevgili kardeşimi kutluyorum. Allah hayırlı ve bol kazançlar vesin” dedi.
  AK Parti Bursa Milletvekilleri Bennur Karaburun, Emine Yavuz Gözgeç, İsmail Aydın, İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Yılmaz veTKDK Bursa İl Koordinatörü Ömer Berksun da konuşmalarında iyi dilek ve temennilerini İşletme sahipleri Ahmet ve Murat Turan’a ilettiler.Açılış kurdelasını kesen protokol üyeleri tesisi gezerek bilgi aldılar.Etkinlikte İznik Batum Kafkas Derneği folklör ekibi de muhteşem bir gösteri sergiledi.
  TKDK’nın proje desteğiyle hayata geçen Sizmari Doğa Evleri’nin 1 milyon 150 bin liralık yatırımının yarısı AB fonlarından gelen kaynakla hibe olarak verildi. Sizmari Doğa Evleri’nin içerisinde 15 adet ahşap ev ve bir restoranın yanı sıra dağal yürüyüş parkurları ve ATV araçları ile doğa turları da yer alıyor.

 

 


14 Mayıs 2018 Pazartesi 18:47

http://www.yesilbursadergisi.com/haber/-iznik-doga-turizminde-liderlige-oynuyor-905.html