Ana Sayfa » KÜLTÜR-SANAT » Yenişehir Defteri kitabı çıktı

Yenişehir Defteri kitabı çıktı

Yenişehirli araştırmacı yazar Gürhan Adana'nın yeni eseri Yenişehir Defteri kitabı çıktı. Adana, kitabını Belediye Başkanı Süleyman Çelik'e takdim ederken, Çelik bu tür eserlerin değer olduğunu ifade etti.

 
 
Yenişehir Defteri kitabı çıktı

Yenişehirli araştırmacı yazar Gürhan Adana, Yenişehir’in tarihi ve kültürel değerlerini tanıtan ilk kitabı” Yenişehir Günlüğü”nün ardından, “Kırmızı İpli Salıncak “, “Hırs Kapanı”, “Yenişehir Yazıtı” ve “Ruhunu Okurum” eserleri ile okuyucusuyla buluşmuştu.

Mesleki hayatı boyunca birçok alanda haberleştirdiği konularla, insanların doğru bilgiyi almaları için gerçek bir gazetecilik örneği sergileyen Adana, Yenişehir sevgisini kitaplaştırarak gelecek nesillere önemli kaynaklar sunmuş oluyor.

Yeni eseri Yenişehir Defteri”ni Başkanımız Süleyman Çelik’e makamında sunan Gürhan Adana Başkanımıza bu eseri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Gazeteci Yazar Gürhan Adana; “Teknolojik gelişmelerin sunduğu yeni olanaklar, bilginin paylaşılmasının da önünü açtı. Buna rağmen, gerek yazı gerekse fotoğrafın hızla tüketildiği bir dönemden geçiyoruz. İletişim araçlarının bireysel kullanımının gündelik yaşam içindeki yeri genişledikçe fotoğrafın da, yazının da tüketilme hızı artıyor. Bugüne ait tüm yaşanmışlıkların belgeleri, çok geçmeden yerini yenilerine bırakıyor. Bazı gelişmelerin, toplumsal bellekte yer edinebilmesi için kayıt altına alınması, yani deftere geçirilmesi gerekiyor. Tarih, kültür, doğa ve eğitim alanlarındaki haberlerimden oluşan Yenişehir Defteri’ni yazmaya bu düşünceyle başladı” dedi.

Başkanımız Süleyman Çelik Gazeteci Yazar Gürhan Adana’nın Yenişehir için çok kıymetli bir değer olduğunu belirtirken, tarihin akışı içerisinde çok kıymetli bir yer edineceğine inandığım bu eserler gelecek nesillerimize ufuk olacaktır” dedi.

Başkanımız Çelik; “Mevcut iş yoğunluğunun yanı sıra kültür, tarih ve doğa konularının değinildiği bu çalışmalara vakit ayırması bizler ve gelecek nesiller için çok kıymetli. Görüyorum ki son kitabı “Yenişehir Defteri’nde”, Eylül ayında düzenlediğimiz “1. Uluslar arası Altın Biber Festivalimizde” yer almış. Büyük emekler harcanarak yapılan işlerin kayda geçmesi, dahası bir kitapta konu edilmesi çok kıymetli. Bu çalışmadan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek istiyor, tüm hemşerilerim adına kendisini kutluyor ve samimi bir kalple teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

İlgili Haberler
left
right
 
 
7 Ocak 2015 Çarşamba 16:27
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık