Ana Sayfa » YEREL YÖNETİM » Yıldırım'ın kentsel dönüşüm projesi görücüye çıktı

Yıldırım'ın kentsel dönüşüm projesi görücüye çıktı

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçenin kaderini değiştirecek ve insanların hak ettikleri iyi yaşam şartlarını sağlayan bir kentsel dönüşüm projesi hazırladıklarını söyledi.

 
 
Yıldırım'ın kentsel dönüşüm projesi görücüye çıktı

Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesini başlatan Yıldırım Belediyesi, bu çalışmada önemli bir mesafe kaydetti. Yıldırım'ın çehresini değiştirecek dönüşüm kapsamında ‘Mevlana – Ulus Dönüşüm Projesi'nin maketi Yıldırım Belediyesi hizmet binasında vatandaşların beğenisine sunuldu. 

Samanlı Bulvarı ile Samanlı Kavşağı'ndan Otosansit'e giden 11 Eylül Bulvarı'nın kesiştikleri köşeden başlayacak ve 55 hektarlık alanda uygulanacak proje kapsamında 4 binden fazla konut ile cami, okul, sağlık alanları ve alışveriş merkezi inşa edilecek. İlçedeki plansız ve güvensiz yapılaşma nedeniyle kentsel dönüşümün ‘bir tercih değil zorunluluk' olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Cumhuriyet tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri ile şehrimizi yeniden inşa edeceğiz. Vatandaşlarımıza temel hakları olan güvenli ve sağlıklı yaşam alanları oluşturacağız. Ancak bu dönüşüm sadece fiziki olarak değil, insanların kendilerini de yeniden inşa etmeleri ile amacına ulaşır. Yaşadığımız mekânları güzelleştirerek sevmeliyiz, o aidiyet duygusu şehirlerin kimliklerini daha da güçlendirir” diye konuştu.

İLÇENİN KADERİ DEĞİŞECEK

Yıldırım'da 22 alanı kentsel dönüşüm bölgesi ilan ettiklerini de hatırlatan Başkan Edebali, “Mülkiyet sorunlarını aşarak kentsel dönüşümle ‘Yeni Yıldırım'ı inşa ediyoruz. Hasarlı binaların yerini sağlıklı, güvenli ve yaşanabilir modern binalar alıyor. Yıldırım'ın imar alanlarının üçte birinde imar planı çalışmaları yapıyoruz. Vatandaşlarımızın en büyük avantajı eski hasarlı binalar yerine güvenli ve sağlam binalarda yaşamak olacak. Mevlana - Ulus projemiz, sonraki kentsel dönüşüm hamlelerimize örnek teşkil edecek. Bunları hayata geçirdiğimiz zaman Yıldırım'ın çehresi değişecek. Bugüne kadar Bursa'ya gelenlerin geçici ikametgâhı olan Yıldırım, dönüşüm çalışmalarımız tamamlandığında insanların hayatlarını geçirmek için öncelikli tercih edecekleri bir yer olacak” ifadelerini kullandı. Kentsel dönüşümde amaçlarının mahalle kültürünü yaşatmak olmak olduğunu da işaret eden Başkan Edebali, “İnsanların ortak paylaşımlarını artırmayı hedefliyoruz” dedi.


İlgili Haberler
left
right
 
18 Aralık 2015 Cuma 11:54
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık