Ana Sayfa » YEREL YÖNETİM » Yıldırım'ın yeni logosu Yeşil Türbe oldu

Yıldırım'ın yeni logosu Yeşil Türbe oldu

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali başkanlığında yapılan Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda 'Yeni Yıldırım'ı simgeleyen logo; AK Parti, MHP ve CHP gruplarının tam desteği ve oy birliği ile kabul edildi.

 
 
Yıldırım'ın yeni logosu Yeşil Türbe oldu

Yıldırım Belediyesi’nin "Yeşil Türbe"li yeni logosu, bütün partilerin oy birliğiyle meclisten geçti.

Yıldırım Belediye Meclisi, 2015 yılının ilk olağan meclis toplantısında tarihi bir karara imza attı. ‘Yeni Yıldırım’ın yeni sembolü olacak logo Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali tarafından meclis üyelerinin oylamasına sunuldu. Yıldırım’ın tarihi değerlerinden güç alarak genç nüfusuyla dünyaya açılmasını temsil eden logo meclis üyeleri tarafından beğenildi. Logo, bütün partilerin oy birliği ile kabul edildi. Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ı en iyi şekilde temsil edecek sembolün ne olması gerektiğini çeşitli STK’lar ile uzun istişareler ve halkımızla anket yaparak belirledik. 1421 yılında yapılan ve ilçemizdeki en önemli tarihi eserlerinden biri olan Yeşil Türbe, Yıldırım’ın sembolü olarak öne çıktı” diye konuştu.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 2015 yılının ilk meclis toplantısında siyasi partilerin oy birliği ile kabul edilen logonun Yıldırımlıların öz güvenini yansıttığını belirterek, “Yeni Yıldırım bundan sonra emin adımlarla geleceğe yürüyüşümüzün timsali olacaktır. ‘Yeni Yıldırım’, tarihinden aldığı güçle sosyal, kültürel ve ekonomik projelerle kadim medeniyetimizin en önemli merkezlerinden biri haline gelecektir. Meclisimizde yeni Yıldırım’ı temsil eden bu sembolün bütün gruplarımızın oy birliğiyle kabul edilmesinden ötürü herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
left
right
 
 
8 Ocak 2015 Perşembe 12:00
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık